MĚSTSKÉ ZÁSAHY JSOU PROJEKTEM, KTERÝ VZNIKL V ROCE 2007 V BRATISLAVSKÉM ATELIÉRU VALLO SADOVSKÝ. PO VELKÉM ÚSPĚCHU V BRATISLAVĚ BYL PROJEKT REPRIZOVÁN V PRAZE, BRNĚ, JABLONCI NAD NISOU A V OSTRAVĚ. A NYNÍ TAKÉ VE ZLÍNĚ.

Hlavním cílem projektu Městské zásahy, který ve Zlíně organizuje občanské sdružení aArchitektura, je vyzvat architekty, urbanisty, studenty a umělce, aby, stejně jako v jiných městech, vyslovili svůj názor na místa ve veřejném prostoru, která by si dle jejich uvážení zasloužila změnu. Uvědomujeme si, že k realizaci jakéhokoliv návrhu vede složitá cesta. Toto může být její začátek. Paralelně s touto aktivitou mohou samotní občané vkládat své podněty.  Nemůžeme garantovat, že všechny shromážděné podněty budou splněny. Můžeme však podrobně zmapovat bolavá místa v našem městě, s nimiž se denně potýkáte. Cílem je najít problém a umět jej pojmenovat; k tomu můžete využít interaktivní mapu výše. Tyto podněty hodláme posléze vyhodnotit a pokusit se některé z nich zlepšit. Zároveň mohou sloužit architektům jako inspirace pro „městský zásah“. Veřejný prostor je každodenní součástí našeho života, nebuďme proto vůči němu lhostejní!

Projekt Městské zásahy Zlín bude zakončen výstavou zaslaných návrhů a vydáním katalogu, v němž budou publikovány všechny návrhy. Vernisáž výstavy se uskuteční v rámci festivalu Meet Czech Design 3. května 2014. Výstava bude instalována přímo ve veřejném prostoru Zlína.

 

https://vimeo.com/89831424

Zavřít MĚSTSKÉ ZÁSAHY ZLÍN


^

spolek aArchitektura
nad ovčírnou II. 1295, 76001 Zlín
Czech Republic© spolek aArchitektura 2007 - 2024